Lekkere pittige visballetjes
Lekkere pittige visballetjes, je mag me er wel wakker voor maken. In Japan zijn er meer dan 10.000 mensen die honderd jaar of ouder worden, daar hoor je hier in Nederland niet echt vaak toch? Er wordt gezegd dat Japanners zo oud worden omdat ze vaak vis eten. Mensen die 1 of 2 keer per week (vette) vis eten, verlengen hun leven omdat de kans op hart en vaat ziekten hier een stuk kleiner door wordt. Er wordt zelfs gezegd dat het sterven aan hart en vaat ziekten met 30 % daalt als je vaker vis eet.
Ook kan diabetes voorkomen worden door de vetzuren die in vis zitten. Voor mij natuurlijk een beetje mosterd na maaltijd, maar goed. Onderzoek wijst uit dat regelmatig eten van vis de kans op depressies verkleint. Vis is een belangrijke leverancier van eiwitten en mineralen.
Nou wil ik niet zeggen dat deze visballetjes heel erg gezond zijn aangezien ze natuurlijk wel gefrituurd worden, maar er zitten wel gezonde ingrediënten in. Niet iedereen is een visliefhebber, maar de mensen die niet van vis hielden en deze visballetjes aten waren er toch gek op. Gek he? Deze visballetjes zijn perfect voor als je visite krijgt omdat je ze van te voren kan maken en kan invriezen, je hoeft ze dan alleen nog maar te bakken en te serveren.
Wat heb je nodig?
- 500 gram kabeljauw filet of zalmfilet
- 1 ui
- 4 teentjes knoflook
- een stukje madam Jeanette
- 3 steeltjes selderij
- 2 bouillonblokjes
- 3 sneetjes wit brood
- 2 aardappelen
- 1 kopje melk
- roomboter
- 1 doosje paneermeel
- 2 eieren
- zout
- zonnebloem olie
Hoe maak je het?
- Kook als eerste een grote pan met water, de vis en de bouillonblokjes.
- Pluis vervolgens de vis en bak deze met uien, knoflook en madam Jeanette in de roomboter totdat deze goudgeel zijn. Bak vervolgens de vis hierin op
- Laat het geheel daarna goed afkoelen.
- Schil 2 aardappeltjes en kook deze vervolgens met een beetje zout. Als ze gaar zijn prak je ze.
- Meng het brood met de melk zodat je een sompig papje krijgt, indien de melk te weinig is voeg je wat extra toe, is het teveel dan voeg je een extra sneetje brood toe.
- Snijd de selderij in kleine stukjes en meng deze vervolgens met het vismengsel, de aardappel en broodmengsel totdat je 1 geheel krijgt.
- Maak kleine balletjes.
- Haal de balletjes vervolgens door een eitje heen en daarna door de paneermeel.
- Als laatste bak de visballetjes in de zonnebloemolie zodat ze goudgeel zijn.
Tip : Stamp een madam Jeanette fijn en meng deze met tomatenketchup, chilisaus en een suikerklontje. Echt een heerlijk sausje voor bij de visballetjes.
Wil je iets anders lekkers uitproberen? Kijk dan even hier